W Pyrzowicach kręcą film fabularny

W Pyrzowicach kręcą film fabularny

Na katowickim lotnisku w Pyrzowicach trwają zdjęcia do nowego filmu Jacka Bromskiego pt. "Wyprawa na Księżyc".


Obecnie ekipa pracuje na śląskim lotnisku m.in. z Andrzejem Chyrą, który gra rolę kapitana samolotu AN-24B Polskich Linii Lotniczych LOT. Obecny jest oczywiście także stosowny "rekwizyt", czyli wspomniana historyczna już maszyna polskiego przewoźnika.


Główny bohater filmu "Wyprawa na Księżyc" to Adam (grany przez debiutanta na dużym ekranie Filipa Pławiaka), młody chłopak powołany do Ludowego Wojska Polskiego, przydzielony do służby w Marynarce Wojennej. Wraz z bratem wyrusza do Świnoujścia, podróż trwa jednak kilka dni; odwiedzają znajomych, byłą dziewczynę brata, jego kolegów z wojska.


To kolejny - po produkcjach typu "Wszystko co kocham", "Yuma" czy tworzony "Wałęsa" - film kierowany do młodego widza, który nie pamięta okresu PRLu. - Widzom, którym ten czas kojarzy się głównie z komediami Barei i "Rejsem" Piwowskiego, chciałbym przypomnieć prawdziwe oblicze rzeczywistości, jaka wtedy istniała - mówi o swoim filmie Jacek Bromski.


Tłem historii z filmu jest misja Apollo 11, gdy Armstrong wypowiedział słowa "to mały krok człowieka, ale wielki krok dla ludzkości".


Premiera filmu odbędzie się w przyszłym roku.
 

Udostępnij

SKOMENTUJ

kod

KOMENTARZE

Brak komentarzy – bądź pierwszy i wyraź swoją opinię.

szukajszukaj